Danków

Danków, to wieś sołecka w gminie Strzelce Krajeńskie. Dziś liczy 120 mieszkańców. Rozplanowana została wg założenia miejskiego w formie wielodrożnicy. Położony jest między jeziorami Wielgie oraz Małe w otulinie Barlineckiego Parku Krajobrazowego, posiada dla mnie jakąś nieokreśloną energię, mówiący mi „zatrzymaj się”. W latach 90-tych idąc lasami z Gorzowa Wielkopolskiego, zatrzymałem się tutaj na kilka dni. W 2008 zamieszkałem i mieszkam do dziś. Zapraszam do Dankowa, poznania jego historii i architektury, która świadczy o jego przedwojennej świetności.


W Dankowie wybudowaliśmy Ośrodek Łubu Dubu, opisany w projekcie budowlanym jako  kompleks budynków świadczący usługi wypoczynkowo – szkoleniowe. Budynki oznaczono odpowiednio jako    B-1, B-2 i B-3.


Dla nas, Ośrodek Łubu Dubu, to miejsce, w którym  organizowane są warsztaty, wystawy, koncerty muzyczne, spotkania kulturalne oraz inne imprezy okolicznościowe. Ośrodek Łubu Dubu, to także działalność kulinarna, która pozwala dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Nasza kuchnia jest miejscem, gdzie karmi się nie tylko potrawami, ale także szeroko rozumianą kulturą.

Powrót

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź