Płyń do Tankowa. Posmakuj historii

„Płyń do Tankowa. Posmakuj historii”, jest skierowany do wszystkich grup wiekowych. Udział  w nim będzie miał charakter jednodniowy i z założenia podzielony zostanie na trzy etapy. W pierwszym etapie w sali konferencyjnej Ośrodka Łubu Dubu, uczestnicy skorzystają z wykładu: „Gest Pałacowy”, którego przewodnim tematem jest  doświadczanie i stosunek do niemieckiej architektury na terenach odzyskanych po 1945 roku.

W drugim etapie osoby biorące udział w projekcie, udadzą się na pole biwakowe,  to tam będą przygotowane kajaki. Dodam tylko, że po drodze, obowiązkowym przystankiem będzie Mauzoleum rodziny Von Brandt i Erxlebenów. Płynąc kajakiem, będziemy podziwiać nie tylko otaczającą nas przyrodę, ale również panoramę obecnego Dankowa, którego architektura pozwoli nam dostrzec piękno przedwojennego Tankowa.

Kuchnia jest miejscem, gdzie karmi się nie tylko potrawami, ale też całą tradycją, wiedzą i kulturą kolejnych pokoleń, które stoją za ich powstaniem. Warsztat kulinarny, to poznanie potraw typowych dla mieszkańców niemieckiego Tankowa. Z pewnością uczestnicy posmakują również czegoś z Pałacowego Stołu, który znajdował się w pobliżu obecnej, ale już nie funkcjonującej oranżerii.  Niestety, to już  już trzeci etap i „Płyń do Tankowa. Posmakuj historii” dobiega końca.

Powrót

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź